Disainiturg

Kirjeldus

Eesti Disainikeskus korraldab detsembris piirkonna suurimat disainiturgu, kus saab osta ja tutvuda Eesti ning Baltikumi põnevaimate disainerite ja disainibrändidega. Kultuurikatla avarates ruumides on esindatud enam kui 110 Eesti, Läti ja Leedu disaineri looming. Seal on võimalus soetada viimaseid jõulukingitusi, kuulata kõrvu paitavat muusikat, juua head kohvi ning muidugi kohtuda vanade ja uute sõpradega. Kuna oleme Disainikeskusele varasemate töödega silma paistnud, anti meile ülesandeks 2018. aasta turu visuaalide loomine.

Seadsime endale eesmärgiks leida ühine visuaalne keel, et erinevaid tootegruppe tutvustada. Ühesuguse värvipaleti ja vormikeele omandasid nii nõud, riided kui ka kodusisustus. Selleks, et külastajatele kinnistuks Disainikeskus kui Disainituru korraldaja, otsustasime kasutada nende brändi kirjatüüpi ja esteetikat, millest ehitasime korduva tekstimustri kujunduste taustaks.

Tulemuseks olid silmatorkavad visuaalid, tänu millele tellis Disainikeskus meilt ka samas stiilis omale jõulutervitused. Turgu külastas enam kui 4000 disainihuvilist.

Disainituru visuaale tunnustati 2019. aasta Eesti Disainiauhindadel hooajalise firmagraafika kategoorias hõbedaga.